Вітреоретинальна хірургія

Вітреоретинальна хірургія

Вітреоретинальна хірургія

Найоб’ємніший та найсучасніший вид хірургічного втручання в око. Застосовується при тяжких патологіях заднього відділу органу зору (скловидне тіло, сітківка). Ця хірургічна методика надає шанс часткового або повного повернення зору пацієнтам, які ще 10 років тому вважалися повністю інвалідизованими та безперспективними в плані одужання.

Усередині очне яблуко людини заповнене  прозорою гелеподібною речовиною – скловидним тілом. Завдяки скловидному тілу утримується кулеподібна форма ока, щільно прилягають оболонки ока та не порушується розташування внутрішніх структур.

При цілій низці патологій відбувається помутніння та ушкодження як скловидного тіла, так і сітківки, порушується провідність світла до очного дна, значно погіршується або повністю зникає зір.

Суть вітреоретинальної методики полягає у  повній заміні скловидного тіла прозорими інертними речовинами, фіксації ушкодженої сітківки та відновленні анатомічної цілісності заднього відділу.

Операція проводиться амбулаторно, триває в середньому від 30 хвилин до 2−3 годин, кожен клінічний випадок є індивідуальним. Не дивлячись на великий об’єм втручання, вона відрізняється малоінвазивністю та відсутністю післяопераційних косметичних дефектів.

В залежності від патології застосовуються різні методики операції. У певних випадках відбувається одночасна заміна природного кришталика на штучний. Оскільки статистично відмічено, що протягом 2-х років після операції у 80−90% випадків відбувається вторинне помутніння кришталика, пропонується проводити його заміну одночасно з заміною скловидного тіла задля зменшення травматизації ока в майбутньому. У інших випадках операція проводиться в два етапи: спочатку заміна скловидного тіла та робота з сітківкою, а через деякий час, при необхідності, – заміна кришталика.

Вміст ока може замінюватися або інертним газом, що з часом розсмоктується та заповнюється власною рідиною ока, або силіконовою олією. Силіконова олія зазвичай застосовується в складних випадках, при наявності відшарування та розривів сітківки. Після певного часу вона підлягає видаленню .

Можливе відновлення зору відбувається не відразу після оперативного втручання. Залежно від введеної речовини період реабілітації триває від 1 до 6 місяців.

Не дивлячись на складність методики та тривалість періоду відновлення, на сьогоднішній день для багатьох пацієнтів вітреоретинальна хірургія – це єдиний шанс повернення зору.


Ми можемо допомогти...

Записатися на прийом


Відгуки


Мав вроджену катаракту обох очей ще й астигматизм – це така складна оптична проблема в оці. Дуже низький зір з дитинства. Оперуватися боявся, багато років відкладав цю проблему. Саме спеціалісти клініки вмовили мене не складну операцію. Головне – «на пальцях» пояснили проблему і її рішення. Я зважився і зараз як заново народився! Окрема подяка моєму хірургу – Анатолію Борисовичу, реальний професіонал! Дякую!

Валентин

- 10 грудня 2016

Хочу висловити величезну подяку клініці Зір. У моєї мами багато років глаукома. Останнім часом стан значно погіршився, краплі вже не допомагали, витратили даремно багато коштів на неефективні ліки. Лікар в районі розказала про спеціальний дренажний пристрій, що може стабілізувати хворобу і направила в центр. Маму прооперували, тиск нормалізувався, краплі відмінили. Тепер спостерігаємося тільки там. Я з сестрою теж почали спостерігатися в центрі, виявилося, що хвороба часто спадкова. По своїй мамі зрозуміла, як важливо вчасно та якісно лікуватися!! Раджу клініку всім!

Антоніна Дмитрівна

- 15 лютого 2017

Ми мешканці Києва. У моєї сестри цукровий діабет більше 20 років. Вже майже повністю осліпла. Зір могла врятувати дуже складна і дужа дорога операція. Ціна в Київських центрах для нашої сім’ї була не реальна, тому шукали допомогу в сусідніх областях. З’ясували, що в клініці Зір в Житомирі такі операції виконує лікар з Києва – Філіпчук Олександр Миколайович, рекомендації прекрасні, а ціна майже вдвічі дешевша. Тож ми прооперувалися в клініці Зір. Дуже вдячні центру за доступні ціни і прекрасне відношення! Житомиряни цінуйте своїх!

Галина

- 25 квітня 2017